Pochówek dzieci nienarodzonych

Śmierć zawsze jest dramatem. Szczególnie boleśnie jednak dotyka serca rodziców, gdy umiera dziecko. Można by powiedzieć, że w jakiś sposób umiera wtedy nadzieja albo część serca. Ból dla rodzicielskiego serca jest bardzo dotkliwy zarówno, gdy żegna swoje nienarodzone dziecko – jak i wtedy, gdy odchodzi ono krótko po narodzinach.

Rozpatrując pochówek dzieci nienarodzonych należy zauważyć, że przez wiele lat odnotowywano w tej kwestii wiele problemów i nieporozumień – nie tylko na prowincji, ale także w Warszawie. Ciała dzieci utraconych nie były właściwie traktowane, a zbolałym rodzicom odmawiano prawa do pożegnania i pogrzebu swoich ukochanych maleństw. Obecnie, po zmianie przepisów, rodzice – niezależnie od momentu, w którym nastąpiła śmierć dziecka nienarodzonego – mają prawo do jego godnego pochówku.

W Zakładzie Pogrzebowym „Skrzydlate Anioły” wraz z Państwem zatroszczymy się, aby pogrzeb dziecka nienarodzonego, niezależnie czy w Warszawie, czy w innych miejscowościach, mógł odbyć się bez przeszkód. Jeśli nie wiedzą Państwo, jak w takiej sytuacji sobie poradzić i jakich formalności należy dopełnić – służymy podpowiedzią odnośnie kolejności procedur tak przed ceremonią pochówku, jak i po niej. Zadbamy też, by ostatnia droga Maleństwa była nie tylko godnym pożegnaniem, ale i ukojeniem dla Rodziny.

Niejednokrotnie osoby, które przychodzą do biura naszego zakładu pogrzebowego, dzielą się swoimi doświadczeniami, w których pochówek nienarodzonego dziecka – także w Warszawie – staje się przysłowiową drogą przez mękę. Rodzice, którzy pragną w sposób godny i piękny przygotować pogrzeb po poronieniu, są pozostawieni samym sobie w gąszczu przepisów oraz wymogów prawnych, które należy spełnić. Jest to przyczyną ich dodatkowego cierpienia. „Skrzydlate Anioły” pragną przez swoje zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu takiej właśnie ceremonii ostatniego pożegnania, ukoić ból po tak niespodziewanym rozstaniu.

Koszt pogrzebu dziecka nienarodzonego

Obiecujemy, że nie tylko udzielimy wszelkich niezbędnych informacji – takich, jaki jest koszt pogrzebu dziecka nienarodzonego czy też do kogo się zwrócić w jakichkolwiek wątpliwościach – ale po prostu będziemy blisko i uczynimy wszystko, aby mogli Państwo odczuć, że ból dzielony jest mniejszym bólem.

Organizujemy też pogrzeby dzieci, które zmarły krótko po urodzeniu lub w bardzo młodym wieku i – jak to się pięknie o nich mówi – powiększyły grono Aniołków. Są nam one szczególnie bliskie i z całego serca dzielimy wraz z ich Rodzicami i Rodzinami żałobę. W naszej ofercie znajdują się małe trumienki oraz inne akcesoria żałobne, dzięki którym pogrzeb małych dzieci nabiera blasku, niczym delikatny błysk anielskich skrzydeł. Czynimy również wszystko, aby udzielić rodzicom takich dzieci każdej możliwej pomocy i wsparcia, służąc naszą radą i doświadczeniem.